Koupě ojetého vozu může být výhodná, pouze pokud jste opatrní

Pokud se rozhodnete pro koupi ojetého vozu, neměli byste zanedbat papíry a kontrolu jeho technického stavu.

Ne každý má finance na nákup nového vozu. Mnoho lidí proto volí auta z autobazarů, případně si najde ojetá auto přes internet či novinový inzerát. A přestože ojetá vozidla jsou levnější, než ty, které právě vyšly z výroby, je třeba si při nich dávat větší pozor.
Není jedno, od koho ojeté auto koupíte

Podle specialistů na dovoz ojetin si třeba dát pozor, od koho kupujete. Někteří dovozci ve snaze více vydělat stáčejí kilometry nebo uvádějí lepší stav vozidla, než je ve skutečnosti. Doporučují proto dovážet pouze přes ověřeného člověka. Znamená to, že byste si měli předem vyprosit reference nebo najít někoho, komu už auto dovážel.

Můžete také dovážet na vlastní pěst nebo se spolehnout na známého. Měl by to být však někdo, o kom víte, že se vyzná a opravdu vám doveze to, co chcete.

Není dobré skočit po první nabídce. Ačkoli některé inzeráty vypadají lákavě, nenechte se oklamat. Vždy si porovnejte více nabídek, abyste z nákupu vyšli spokojeni a neměli naopak hlavu v smutku. To, co vypadá dobře na fotce, totiž vůbec nemusí být pravda a někdy na fotce ani není skutečně prodávané auto, ale jiné, které vypadá lépe a láká kupujících.